Jedete na EURO 2016? Policisté budou připraveni pomoci

Jedete na EURO 2016? Policisté budou připraveni pomoci
ilustrační foto

V době od 10. 06. do 10. 07. 2016 se ve Francii uskuteční závěrečný turnaj Mistrovství Evropy ve fotbale 2016, kterého se vedle 23 týmů z celé Evropy zúčastní i reprezentace České republiky. V souvislosti s průběhem turnaje byla francouzským Ministerstvem vnitra oslovena i Policie ČR se žádostí o výpomoc při organizaci tohoto turnaje. Na základě této žádosti budou z České republiky vysláni do Francie čeští policisté, kteří budou ve spolupráci s francouzskými kolegy dohlížet na pořádek a zdárný průběh tohoto turnaje. 

"Zástupci Policie ČR se budou mj. podílet na činnosti Centra mezinárodní policejní spolupráce, dalším úkolem bude hlídkování v uniformě na stadionech, v zónách pro fanoušky, letištích a nádražích, kdy zejména budou poskytovat pomoc a podporu fanouškům z České republiky při řešení vzniklých problémů. Vedle bezpečnostního opatření tamních složek uskuteční agentura FRONTEX misi „EUROCUP 2016“ a to za účelem podpory francouzské pohraniční policie, kde bude mít Policie ČR také svého zástupce," informovala mluvčí Policejního prezidia Ivana Nguyenová.  

Během šampionátu bude zřízena e-mailová adresa euro2016@pcr.cz, pro vyřizování urgentních záležitostí, nikoliv však pro řešení běžných dotazů. V nouzových situacích (ztráta dokladu, odcizení dokladů, nebo jiných věcí…) doporučujeme kontaktovat Zastupitelský úřad ČR ve Francii. Veškeré potřebné informace a zajímavosti k této akci mohou čeští fanoušci nalézt na webových stránkách: http://ee.france.fr/cs/euro2016/rubric/95133/fanouskove-euro-2016-vitejte-ve-francii.

Zřízeno bude také kontaktní krizové telefonní číslo české Fan ambasády +33 0677256967, která bude působit ve všech městech, kde bude hrát utkání česká reprezentace. (red)

Poslat nový komentář