Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Exekutor Vrána rezignoval, skončí na jaře

Exekutor Vrána rezignoval, skončí na jaře
ilustrační foto inspartner.cz

 

Exekutor Tomáš Vrána rezignoval na svoji funkci, kterou od roku 2001 zastával v přerovském exekutorském úřadu nesoucím jeho jméno. "Exekutorskou činnost ukončím příští rok v březnu," řekl ČTK. O jeho odvolání usiloval ministr spravedlnosti Robert Pelikán, který na Vránu v polovině května kvůli četným stížnostem podal kárnou žalobu k Nejvyššímu správnímu soudu.

"Rozhodl jsem se pro tento krok (rezignaci) po zralé úvaze. Jsem již unaven neustálým mediálním tlakem a útoky vůči mé osobě. Od samého počátku exekutorského úřadu se snažím pracovat tak, abych v maximální míře přispěl k co nejvyšší vymahatelnosti neuhrazených pohledávek. Dnešní doba však není těmto snahám příznivě nakloněna," uvedl Vrána, který svoji rezignaci předal ministerstvu spravedlnosti.

V pozici soudního exekutora zůstane do 31. března 2016, kdy exekutorský úřad převezme nástupce vzešlý z výběrového řízení organizovaného Exekutorskou komorou.

Exekutorský úřad Přerov zahájil činnost v roce 2001. Přibližně 70 procent exekucí provádí na Moravě a 30 procent v Čechách. Zaměstnává zhruba dvě stovky lidí a ročně provede několik desítek tisíc exekucí. (Zdroj ČTK)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style