Prolomení hesla na sociální síti stálo dívku 40 tisíc!

Prolomení hesla na sociální síti stálo dívku 40 tisíc!
ilustrační foto internet, znak FB

 

Dne 15. července v podvečerních hodinách kontaktoval dosud neznámý pachatel prostřednictvím sociální sítě Facebook devatenáctiletou ženu z Prostějova. Při komunikaci se vydával za jejího kamaráda, do jehož profilu na této sociální síti se nezákonně dostal prolomením hesla. Okradl ji o 40 tisíc.

„Poškozenou požádal o půjčku ve výši 40 korun. Žena pachateli vyhověla a poslala mu i potvrzovací kódy ke svému bankovnímu účtu, nutné pro provedení a ověření bezhotovostního převodu. Pachatel následně z jejího účtu odčerpal částku 40 tisíc korun,“ konstatoval policejní mluvčí František Kořínek.

Několik základních bezpečnostních zásad, jak chránit své peníze a nestát se obětí kybernetického útoku:

* Nikdy nikomu nesdělujte přístupové údaje ke svým bankovním produktům.

* Častou taktikou podvodníků je také rozesílání podvodného emailu, který má vzbudit dojem, že byl odeslán Vaší bankou. Tento email obsahuje aktivní odkaz, který je směrován na podvodnou stránku připomínající oficiální stránku pro přihlášení do internetového bankovnictví dané banky. Rozhodně na takové emaily nereagujte. Obecně platí, že banky tímto způsobem s klienty nekomunikují. V případě pochybností se obraťte přímo na svou banku.

Komentáře

Devatenáctiletá žena, no spíš dívka a dle konání -40Kč přes účet- SLEPICE! Dobře jí tak!

Poslat nový komentář