Facebook zablokoval stránky Islám v ČR nechceme

Facebook zablokoval stránky Islám v ČR nechceme
Ilustrační foto IVČRN
Další fotky: 
Facebook zablokoval stránky Islám v ČR nechceme

Společnost Facebook v pondělí zablokovala stránku „Islám v České republice nechceme“. Zástupci iniciativy, která vystupuje ostře proti islámu a migraci, mluví o snaze umlčet kritiku a cenzurovat sociální sítě.

„Krátce před 18. hodinou zjistili administrátoři stránky „Islám v České republice nechceme“ (dále IVČRN), že stránka, jež se mohla pyšnit více než 162 000 příznivci, byla bez varování zablokována provozovateli sociální sítě facebook,“ píše se na webu iniciativy. Ta již vytvořila na FB náhradní profil. „Do doby znovuzprovoznění budeme používat záložní profil na adrese https://www.facebook.com/ivcrn.news/ . Jakákoliv jiná adresa je falešná sloužící k vylákání kontaktů nebo zneužití situace,“ varuje iniciativa.

Iniciativa je obviňována z extremismu a xenofobie. Její představitelé ale šíření nenávisti popírají a tvrdí, že jen odmítají islám a bojují za svobodu slova. Po zásahu Facebooku fungují jen některé podružné stránky protiislamistů. (red)

Komentáře

To ze clovek ma strach z neceho, to je uplne normalni. Naopak neni normalni nemit strach z niceho. To je nemoc ktera je vtloukana do hlav lidi. Kazdy vlastenec je oznacovan za extremistu a kazdy kdo ma strach tak je xenofob. Dnesni spolecnost je postavena na tom, ze kdo nesouhlasi s nazorem ktery je verejne prezentovan jako spravny tak je oznacen za extremistu, xenofoba, rasistu a nemocneho cloveka ktery neni spravne zaclenen do spolecnosti. V takovem pripade je vetsina lidi v CR nemocna a extremisticka.

Xenofobie není rasizmus a nenávist ... je to obava z neznáma, z něčeho cizího ... To už se člověk nemůže ani bát?

a vy děláte všechno proto aby se náhodou ten nový profil neztratil, žejo? Takže Prostějovské novinky jsou též xenofobně založeny. To je pro mě důležité info

Poslat nový komentář