Kriminálka Miami? Nejen v televizi, ale i na Přírodovědecké fakultě v Olomouci!

Kriminálka Miami? Nejen v televizi, ale i na Přírodovědecké fakultě v Olomouci!
Foto: Viktor Čáp, Žurnál UP

 

Populární americké kriminální seriály typu CSI: Miami nebo CSI: NY byly inspirací pro novinku, kterou studentům nabídla katedra analytické chemie Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Forenzní analýzu se studenti učí od policistů a pracovníků katedry.

Katedra nabídla studentům možnost rozšířit si znalosti v oblastech analýz jako potravinářská, farmaceutická, životního prostředí či v klinických laboratořích. Vůbec nejnavštěvovanějším modulem je ale právě forenzní analýza.

"Studenti získávají ucelený obraz o problematice komplexní forenzní analýzy, která je téměř vždy o hodně složitější, než ukazuje seriál v televizi. Nicméně právě tato průprava jim pak umožní lepší adaptaci na konkrétní podmínky v laboratořích, které provádějí expertízy pro Policii ČR," řekl Jan Petr z katedry analytické chemie.

 

Forenzní analýza slouží v praxi k získání důkazů o porušení zákona, interních pravidel či směrnic, prokázání identity osob, pravosti listin, dat či informací. Je to jeden ze způsobů k řešení bezpečnostních incidentů a k případnému následnému vymáhání škod. Forenzní analýza se používá v celé řadě oborů, od kriminalistiky až po interní vyšetřování incidentů uvnitř organizace. Každá z nich má své forenzní metody vyšetřování. (red)

Poslat nový komentář