Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

!Pozor SOUTĚŽ! Vyhrajte dvě vstupenky na festival Pod Lipami!

!Pozor SOUTĚŽ! Vyhrajte dvě vstupenky na festival Pod Lipami!
ilustrační foto

Už podruhé se v prostějovské farní zahradě, vedle náměstí U Kalicha, sejdou všichni příznivci hudby a divadla. Program druhého ročníku multižánrového festivalu Pod Lipami nabídne opět pestrou škálu zajímavé kultury a tentokrát nebudou účinkující pouze místní. Organizátoři zabrousili do různých koutů naší republiky a dokonce v jednom případě i za hranice. Prostějovské novinky připravily soutěž o dvě vstupenky. 

 

„Festival odstartuje prostějovská jazzová naděje Easy Jammin´, která se zde s úspěchem ukázala již v loni. Souběžně s tímto vystoupením máme v nabídce vernisáž obrazů akademické malířky Karly Palátové,“ řekl k zahájení organizátor Daniel Jun. Na festivalu, jak ujistil, nepůjde pouze a jen o hudbu. Představí se i divadlo. Dílko „Kvak a Žbluňk“ přijede zahrát Jiří Bilbo Reidinger, český herec, spisovatel a klaun, spolu se svou ženou, mnohostrannou hudebnicí a herečkou Sylvií Krobovou. Duo nese název Bilbo compagnie a vystoupení jistě potěší všechny přítomné děti a nejen je.

„Na festivalu nebude znít jen jazz. Zazní například i klavír. Letos tady zahraji v rámci svých mimořádných letních koncertů. Vystoupení bude specifické účastí hostů, jejichž výběr bude pro diváky překvapením až do poslední chvilky,“ dodal k programu hudebník a organizátor Jun. Zastoupení ve festivalovém programu bude mít i produkce z bluesové scény. Organizátoři přihlédli i k sousední, slovenské tvorbě a tak hostem nebude nikdo jiný než Juraj Turtěv, ve spolupráci s Juditou Kaššovicovou v uskupení  Modroblues.

„Hudobné farbičky sa točia prevažne okolo Ďurových skladieb, v ktorých ide o vyjadrenie atmosfér pokoja, kľudu, osobnej spirituality, ale i naivnej uletenosti, srandy či recesie,“ prozradila k tématu Kaššovicová.

Zajímavou hudební seanci slibuje vystoupení skupiny Wunderbar Band. Kapela kombinuje ve svém projevu mnohé žánrové prvky. Už jen složení kapely - kytara, ukulele, baskytara, příčná flétna, saxofon, bicí, housle, violoncello, dává tušit zajímavý zážitek.

„Nabídneme také jazz – pop, hrát bude pětičlenná kapela Nano Illusions. Česká slova jejich písní aranžují hudební žánry jako jazz, pop, fusion, experimental, ambient, alternativa,“doplnil Daniel Jun. No a závěr? Tento rok se organizátoři festivalu shodli, že není lepší hudební tečky, než sólový koncert Martina Evžena Kyšperského, frontmana jedné z největších stálic na české alternativní scéně, kapely Květy. Jeho vystoupením ale festival rozhodně nekončí. Po oficiálním programu bude možné pokračovat v rámci jam session, ve společném muzicírování. 

Neváhejte, vyhlašujeme SOUTĚŽ!

V rámci letošního ročníku je k dispozici tři sta vstupenek. Kupovat je můžete od dnešního dne jak v Bylinkové apatyce na Žižkově náměstí, tak i v prodejně Zdeněk Tyl – Hudební nástroje v Kramářské ulici. Šikovní, kteří pozorně četli a chtějí zdarma získat dvě vstupenky, musí správně odpovědět na pouhou jednu soutěžní otázku:

Jak se jmenuje kapela Martina Evžena Kyšperského?

Své odpovědi posílejte na náš redakční mail: redakce@pvnovinky.cz. Konečným termínem pro zasílání odpovědí je 17. hodin 24. července. Výsledky losování vyhlásíme následující den. Tak hodně štěstí! (red)

Ilustrační foto: (archiv festivalu)

 

 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style