Finanční úřad zabavil zboží za milion. Exekučně

Finanční úřad zabavil zboží za milion. Exekučně
ilustrační foto

Hned několika exekučními akcemi v měsíci březnu potvrdili vzájemnou výbornou spolupráci pracovníci Finančního úřadu pro Olomoucký kraj a příslušníci Celního úřadu pro Olomoucký kraj. Zabavili zboží za milion korun.

Na základě exekučních akcí bylo zabaveno zboží daňovým dlužníkům, které dováželi do České republiky ze třetích zemí, a to zejména z Ukrajiny a z Turecka. Hodnota zabaveného zboží byla předběžně vyčíslena na bezmála jeden milion korun.

„Pokud dlužníci neuhradí daňové nedoplatky finančnímu úřadu, budou zabavené věci prodány v dražbách, o jejichž konání se zájemci mohou dozvědět na www.financnisprava.cz. A na úřední desce Finančního úřadu pro Olomoucký kraj,“ uvedla mluvčí úřadu Veronika Kotullová.

Zabavení a následná dražba movitých věcí daňových dlužníků je využívaným a zároveň efektivním prostředkem daňové exekuce. „V podobných případech se zabavují a draží například vozidla, textil, pneumatiky, ale i obrázky, hračky, sportovní potřeby, v neposlední řadě nemovitosti,“ dodala mluvčí. (red)

Poslat nový komentář