Co takhle lístky na podzimní Floru? Soutěžte s námi!

Co takhle lístky na podzimní Floru? Soutěžte s námi!
ilustrační foto plakát

Jízdní kolo a zahrádka. Tato kombinace k sobě neodmyslitelně patří, a to v českých a moravských městech i na venkově. A právě motto Na kole mezi zahradami si za své vzala jubilejní dvacátá celonárodní výstava ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků Flora Olomouc 2015 - podzimní etapa. Na stejnojmenném olomouckém výstavišti ji mohou všichni zájemci navštívit od 1. do 4. října. Čeká je zde opět bohatý program se spoustou atraktivních lákadel, doplněný také již tradičně oblíbeným festivalem gastronomie a nápojů Olima a Podzimními zahradnickými trhy.

Cyklistika je součástí zdravého způsobu života. Stejně jako zahrádkaření. Obě aktivity se nyní budou snoubit v rámci připravované podzimní etapy zahradnické výstavy Flora Olomouc. „V hlavní expozici našeho největšího pavilonu A se tak návštěvníci vydají do prostoru připomínajícího český a moravský venkov a zaplněného špičkovým ovocem a zeleninou od nejlepších tuzemských pěstitelů - členů Zelinářské unie Čech a Moravy a Ovocnářské unie ČR. Chybět však nemohou ani krásná aranžmá z mečíků či jiřin a celou expozici doplní výstava odrůd chryzantém, vřesů a bramboříků domácích producentů pod značkou Česká květina a také velkého množství odrůd dýní,“ zve na podzimní Floru ředitel olomouckého výstaviště Jiří Uhlíř.
Přístavba hlavního pavilonu olomouckého výstaviště bude patřit společné expozici Českého zahrádkářského svazu nazvané Toulky zahradou. Vedle ovoce, zeleniny, prodeje burčáku a vín, výstavky hub s poradnou, v níž renomovaní mykologové zodpoví všechny všetečné dotazy, nabídky včelařských produktů a pomůcek a také vždy vyhledávaného poradenství zde letos návštěvníky zaujme velkoformátový rodokmen hrušek.
Festival gastronomie a nápojů Olima, jehož se zúčastní výrobci a producenti potravinářských výrobků z Moravy, Čech i Slovenska, nabídne návštěvníkům výstaviště osvědčené taháky v podobě Dnů moravských vín na galerii pavilonu A s řízenými degustacemi vedenými zkušenými odborníky-sommeliéry nebo Grand Prix ovocných destilátů Flora košt. „Této populární soutěže se letos zúčastnilo úctyhodných 361 vzorků v 11 kategoriích, které budou moci zájemci ochutnat v pavilonu G ihned po slavnostním vyhlášení výsledků, jež bude na programu v sobotu od 13 hodin na scéně Samba vedle palmového skleníku,“ zmínil garant soutěže Lukáš Juřica.
Budoucí i současní mistři kuchařského řemesla budou na festivalu v rámci soutěže Olima Cup připravovat předkrm caprese a inovativní pokrmy, jejichž hlavní surovinou je krůtí prso. V pavilonu E se představí rovněž potraviny chráněné značkami Klasa, Regionální potravina Olomouckého kraje a Výrobek OK, přičemž veřejnost bude moci tyto oceněné dobroty také ochutnat.
Podzimní zahradnické trhy budou mít své místo v pavilonu G a na venkovních plochách Smetanových sadů. A se lidé mohou pokochat přehlídkou ovocných školkařských výpěstků - stromků a keřů - pod záštitou Školkařského svazu.
Po loňské úspěšné premiéře na podzimní Floře bude opět v pavilonu H připravena výstava chovatelů drobného zvířectva, jež potěší zejména děti.
Pokud chcete na Floru zadarmo, postačí, když do 30. září do 12:00 pošlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, kolik vzorků letos soutěžící zaslali do Flora koštu? Pro 5 vylosovaných máme vstupenky pro 2 osoby. (ber)

Poslat nový komentář