Florbalová juniorka rozstřílela Uničov, poté remizovala s pronásledovatelem

Foto florbal SK K2

Dva zápasy na hale v Hranicích čekaly na juniorku florbalistů prostějovského SK K2, v prvním zápase je čekalo spíše plnění povinnosti se čtvrtým Uničovem, který přehráli 10:3, následně je čekal již o dost tvrdší soupeř, jejich pronásledovatel na druhé pozici z Hranic, toto utkání po tvrdé bitvě skončilo nerozhodně 1:1, což je výsledek, který je více přijatelný pro mladíky z Prostějova.

První zápas sice začal dobře Uničov a překvapivě vedl, jenže to nemělo dlouhého trvání a během chvilky dvěma brankami otočil vývoj zápasu Ondřej Král. Od druhého gólu měli Prostějovští hru pod kontrolou a dokazovali, proč soutěž vedou. Celkově v utkání nasypali soupeři deset branek a sami inkasovali jenom tři, hattrickem se blýsknul prostějovský Jan Křivinka.

Ve druhém souboji čekaly Prostějovany Hranice, které výhrou nad Olomoucí právě tohoto soupeře předehnaly a dostaly se na druhou pozici, tedy do role největšího pronásledovatele hráčů Prostějova. První třetina dala jasně najevo, jak bude zápas vypadat, obětavý výkon obou týmů, tvrdá hra z obou stran. Hranice totiž musely vyhrát, jelikož v době, kdy oběma týmům zbývají čtyři zápasy do konce sezóny, ztrácí na Prostějov pět bodů. Krok k vítězství udělali ve druhé třetině, po zaváhání jednoho z prostějovských obránců se k míčku dostal Machač a Fica v brance jeho šanci zlikvidovat nezvládl. Ve třetí třetině dokázali hráči Prostějova srovnat povedenou ranou kapitána Smičky, právě po jeho vyloučení v posledních dvou minutách si prožili Prostějovští horké chvíle, Hranice však této exkluzivní možnosti nevyužily, a utkání tak skončilo nerozhodně 1:1. Hanáci tak mají náskok pěti bodů na druhou pozici a do konce sezóny jim zbývá odehrát čtyři zápasy, pokud nezaváhají, tak by jim nic nemělo zabránit v cestě do vytoužené baráže o druhou nejvyšší juniorskou soutěž.