Florbalová juniorka odváží z Čeladné dvě prohry

ilustrační foto sezona 2014/2015

Junioři florbalového SK K2 Sportcentrum Prostějov se v dalším kole druhé nejvyšší juniorské ligy postavili Torpedu Havířov a Panthers Otrokovice, oba tito soupeři, kteří v souboji s Prostějovem byli favority, připravili mladým Hanákům prohry, když s Havířovem Prostějovští padli 2:6 a s Otrokovicemi vysoko 11:3.

Do obou zápasů vstoupili Hanáci s defenzivní strategií, ale v prvním duelu s Havířovem je potopila první část, v níž herně trochu vyspělejší Torpedo třikrát využilo chyb hráčů SK K2. Od druhé půle již byli Prostějovští vyrovnanějším soupeřem, nicméně na stažení náskoku Slezanů to nestačilo a ze zápasu si tak odnesli prohru 2:6.

S Otrokovicemi se naopak Prostějovu první část povedla, ačkoliv prohrávali, dokázal ještě srovnat Zeman, Otrokovice však ještě před přestávkou strhly vedení zpět na svou stranu a nepustily jej do konce utkání. V prostřední části přidali Panteři čtyři góly a v podstatě rozhodli, v poslední periodě pak nasázeli do branky Prostějova dalších pět gólů, ti na to odpověděli pouze dvěma trefami, když se prosadili po individuální akci Zabloudil a šikovnou střelou od mantinelu Nemela, šlo však pouze o kosmetickou úpravu skóre a se závěrečnou sirénou na tabuli svítil stav 11:3.

Prostějovští se tak propadli na předposlední desátou příčku ve 2. lize juniorů, další utkání je čeká 5. prosince na domácí půdě, kde přivítají Gullivers Brno a Mohelnici.