Forrestfox skončil. Kvůli televizi

Forrestfox skončil. Kvůli televizi
Foto Fotograf bez talentu

Jak PvNovinky informovaly, 31. srpna se bývalý bezdomovec David vydal pěšky na 350 km dlouhou cestu z Prahy do Iľavy. Muž, který při nehodě přišel o nohu, se výtěžek cesty rozhodl věnovat onkologicky nemocné Nikolce. Jeho cestu předčasně ukončil řidič, který ho u Boskovic srazil. Na cestu už se ale David nevydá. Pochod byl dnes, v pondělí 5. září, po vzájemné dohodě mezi Davidem a rodinou Nikolky, ukončen. Kvůli nevhodnému jednání TV Nova.

„My jsme se večer s Davidem rozhodli, že pochod pro Nikolku je ukončen. Rodina si výslovně nepřála popotahování po médiích, tuto skutečnost věděl David i Fotograf, byla to dohoda,“ uvedla zástupkyně rodiny a Nadačního fondu Šance onkoláčkům Lenka Klasnová.

„TV Barrandov respektovala ve všech směrech přání rodiny a fotografie a informace o Nikolce ve svých reportážích nezveřejňovala, jejich reportáže byly pouze o Davidovi. TV Nova se vůbec nenamáhala na něco se ptát, a vzala si drze z našich stránek fotografie a informace o Nikolce, které následně ve své reportáži zveřejnila. Nesouhlas jsme jim vyjádřili e-mailem a čekáme na jejich stanovisko. Považujeme toto jednání od TV takové velikosti jako naprosto amatérské a nehorázně drzé. Ano víme, že zveřejněním fotografií na fcb dáváme souhlas k jejich šíření, nicméně TV NOVA neuvedla ani zdroj fotografií, naše logo i na batůžku/ kasičce rozmazali,“ konstatovala Klasnová. „I tak si myslíme, že měl pochod větší úspěch než jsme vůbec čekali. Všem, kdo se jakkoli podíleli velmi děkujeme,“ dodala.

David stále leží v boskovické nemocnici, zůstává ale optimistou. Jeho vzkaz si můžete poslechnout zde https://www.facebook.com/beztalentu/videos/o.142242189535927/1108530185849277/?type=2&theater. (ber)

 

Poslat nový komentář