Skvostný obrat na Slovácku, 1.SK veze tři body!

ilustrační foto

Premiéra 1.SK Prostějov v MSFL vyšla na jedničku. Po hrůzném úvodu, kdy po 17 minutách prohrávala „Želízka“ 0:2, nakonec přišel obrat a cenná výhra 3:2.

První šanci zápasu si vypracoval hostující Papoušek, jeho centr do vápna odvracel až domácí obránce Jeleček. Pak se však častěji hrálo před Burešovou brankou. První šanci ještě zastavil praporek asistenta rozhodčí, ve 14. se však béčko prvoligového celku prosadilo, když se hlavou trefil Šturma. A o dvě minuty později bylo ještě hůře, Zbožínek ve vápně fauloval Svízela a Szmek z pokutového kopu zvýšil na 2:0. Naštěstí pro Prostějov se mu však brzy podařilo vstřelit kontaktní branku, když se krásnou ranou do šibenice trefila nová posila Kazár. Hanáci se snažili i o vstřelení kontaktní branky, větší šance si však vypracovali domácí – ve 23. a 33. se dvakrát po sobě zaskvěl Bureš, který nejprve kryl hlavičku Šturmy, následně pak vyrazil střelu Fujerika. A Hanáci trestali, konkrétně v další minutě s trojkou na konci, 43., kdy šel neohroženě do vápna Papoušek a tečovanou střelou srovnal.

Úvod druhé půle se nesl ve znamení zvýšené aktivity Prostějova, který se před branku Slovácka dostával především díky standardním situacím. Vedoucí branku mu však nakonec zajistila hrubá chyba domácího brankáře Heči, který odkopem trefil Zelenku, od něj se míč dostal k Zatloukalovi a Středomoravané vedli. Přidat čtvrtou branku mohl vzápětí Machálek, jehož střelu vykopl z brankové čáry obránce Jeleček, a i nadále však byli hosté lepším celkem. Dvě šance měl Zatloukal, nejdříve jej v 69. vychytal Heča, který o minutu později lapil i jeho hlavičku, v závěru zápasu pak mohlipřidat pojišťovací branku Papoušek a Macháček, oba však byli neúspěšní. Jelikož se však domácí do závěru zápasu do žádné vážnější šance nedostali, odvezl si 1.SK z Kunovic velmi cenné tři body.

Branky: 14. Šturma, 17. Szmek (pen.) - 18. Kazár, 43. Papoušek, 55. Zatloukal

Sestavy:

1. FC Slovácko B: Heča - Mikulica, Franta, Kolínek, Jeleček - Banasik (65. Nečas), Fujerik, Svízela, Hlůpik - Šturma, Szmek

1. SK Prostějov: Bureš - Krejčíř, Hunal (28.Mazouch), Kazár, Zbožínek - Papoušek (90. Svozil), Pavlík, Zelenka, Hirsch - Zatloukal (79.Dostál)

Rozhodčí: Duda - Krasula, Vojkovský

Žluté karty: Fujerik, Mikulica – Zbožínek, Papoušek, Kazár