Prostějov dostal 3 góly od Třince

ilustrační foto
Další fotky:

V sobotu se odehrálo 13. kolo MSFL mezi domácím 1. SK Prostějov a FK Fotbal Třinec. Tedy mezi prvními dvěma celky tabulky. Také to bylo předposlední utkání na hřišti Prostějova na podzim. Oba týmy měly před zápasem stejně bodů a i vstřelených gólů, Třinec jich ale méně obdržel. Očekávalo se tedy vyrovnané utkání, zvlášť když Prostějov byl „papírově“ nepatrně slabší tým. Očekávání se ale nekonalo. Prostějov obdržel debakl 0:3 a Třinec si získal náskok ve vedení tabulky.

Během prvních 15-ti minut se domácí dostali do dvou šancí, které obě skončili v rukou golmana Třince Lipčáka. V 17. minutě si k rohovému praporku postavil míč třinecký Eismann, balon po rozehrání poslal ke střele Prokešovi Gavlák. Prokeš balón nastřelil do břevna, které ho srazilo za brankářova záda, 1:0 pro hosty. Do konce poločasu měli domácí ještě dvě velké šance. Zelenka ale jen těsně minul bránu a Michálek nastřelil míč způsobem, který jej vyslal mimo areál.

V 58. minutě dostal prostějovský Papoušek žlutou kartu. Krátce nato střídali obě družstva. Nejprve hosté, Sporysze nahradil Joukl. Za domácí šel ze hřiště Pospíšil a místo něj přišel Zatloukal. Deset minut po kartě Papouška se k němu přidal také domácí Hunal. V 69. minutě rozehrával z přímého kopu hráč hostí Joukl, míč hlavičkou usměrnil Motyčka, ale nešťastně jej trefil domácí Pavlík a míč se dostal do brány Prostějova, Třinec zvýšil vedení na 2:0. Krátce po gólu rozhodčí vytáhl žlutou kartu na hostujícího Eismanna. V 79. minutě vystřídal Hunal, kterého nahradil mladíček Fládr. Po 5-ti minutách střídali oba týmy, za hosty místo Gavláka přišel Matoušek a na post domácího Hirsche je poslán Dostál. V 88. minutě padl ještě poslední gól, po chybě domácích zakončoval Eismann a upravil skóre na konečných 3:0.

Sestavy:

1. SK Prostějov: Kofroň - Hloch, Hunal (79. Fládr), Zbožínek, Kazár - Hirsch (84. Dostál), Zelenka, Pavlík, Papoušek - Machálek, Pospíšil (63. Zatloukal)

Trenér: František Jura

FK Fotbal Třinec: Lipčák; Sporysz (59. Joukl), Prokeš, Eismann, Malíř, Lisický, Švec, Hupka, Motyčka, Gavlák (84. Matoušek), Cigánek

Trenér: Miroslav Kouřil