1.SK prohrál se Slováckem, výkonem však nezklamal

ilustrační foto

Další porážku v přípravě si připsali fotbalisté 1.SK Prostějov. Na hřišti v Otrokovicích podlehli rezervě Slovácka 3:4.

První poločas vyhráli hráči z Uherského Hradiště 2:0, přesto mohl být stav jiný. Prostějovský tým si vypracoval řadu dobrých příležitostí, z nichž však nedokázal skórovat. Míč do sítě se nepodařilo dostat hlavičkujícímu Zatloukalovi, Pančochář trefil tyč a Machálek nedokázal usměrnit za brankovou čáru odražený míč. Zato Slovácko se trefilo dvakrát.Po druhé půli se pak rozjel brankostroj na obou stranách. Za Prostějov se trefil dvakrát Zatloukal, jednou po dorážce, jednou hlavičkou, třetí branku zaznamenal křížnou ranou z vápna Fládr. Rezerva prvoligového týmu však skórovala dvakrát, a jelikož Prostějovu rozhodčí neuznal čtvrtý gól po autu, prohrála další přípravný zápas těsně 3:4.Trenér František Jura byl po zápase s výkonem svých svěřenců spokojen více než po minulém utkání v Uničově. Mrzelo ho však neproměňování šancí a horší přechod z útoku do obrany. Jeho tým totiž dostal dva góly po rychlých protiútocích.Generálka na start jarní části MSFL čeká 1.SK Prostějov v sobotu 16. března od 11 hodin na půdě divizního Vyškova.

1.FC Slovácko „B“ – 1.SK Prostějov 4:3 (2:0)Branky Prostějova: Zatloukal 2, FládrSestava Prostějova: Bureš (46. Kofroň) – Krejčíř, Hloch, Zbožínek, Dostál (50. Hirsch) – Machálek, Svozil (46. Mazouch), Zelenka, Kazár – Zatloukal, Pančochář (65. Fládr). Trenér: František Jura(zkl)