Další prohra Kralic, tentokrát s Kozlovicemi

Kralice - Svěřenci Romana Popelky by jistě byli rádi, aby již fotbalový podzim skončil. Úvodní polovina soutěže se jim totiž s výjimkou prvních utkání hrubě nevyvedla a znamenala pád až těsně před sestupové pozice. Nezměnilo na tom nic ani víkendové střetnutí s Kozlovicemi, které Kraličtí opět nezvládli.

První poločas měli více šancí hosté – zásluhou Winklera či nepřesné koncovky však žádný z jejich pokusů v brance neskončil. Kralice byly nejblíže skórování hned v úvodu utkání, kdy Vybíhal trefil břevno hostující svatyně. Závěr poločasu vyšel lépe Kozlovickým – ve 37. minutě minul na malém vápně Dohnal a v samém závěru první půle Winkler vytáhl do zámezí trestný kop Kuby.

Vyjma několika nepovedených střel na obou stranách byla klíčovým okamžikem druhé pětačtyřicetiminutovky červená karta pro kralického Vybíhala za faul uprostřed hřiště. Pak sice mohl skórovat domácí Bukovec, ale nedal a na druhé straně jej za to potrestal Stržínek. V závěru již Kralice nedokázaly vyrovnat, a utkání tak skončilo výhrou Kozlovic 1:0.

Trenér Roman Popelka si byl vědom, že jeho celek v sobotu podal lepší výkon než v předchozích duelech, na body to však ani tentokrát nestačilo. „Když se nedaří, je to špatné,“ dodal kralický trenér.

FC Kralice na Hané – FK Kozlovice 0:1 (0:0)

Branka: 77. Stržínek
Žluté karty: Bukovec, Skoupil, Valtr, Vybíhal, Růžička, Zdeněk Petržela – Stržínek
Červená karta: 72. Vybíhal (Kralice)

Rozhodčí: Válek – Boček, Pivoňka. Delegát: Sedlák