Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Na provoz městské dopravy doplatí městská kasa devatenáct milionů

Na provoz městské dopravy doplatí městská kasa devatenáct milionů
ilustrační foto

 

Rada města doporučila zastupitelstvu schválit v rozpočtu města Prostějova na rok 2015 částku 19,214 milionů korun jako úhradu prokazatelné ztráty v MHD. Oproti letošnímu roku, kdy úhrada činila 18,902 milionů, jde o navýšení o 312 tisíc korun, což činí přibližně 1,6%.

Prokazatelná ztráta je na základě zákona o veřejných službách v přepravě cestujících rozdílem mezi ekonomicky oprávněnými náklady včetně přiměřeného zisku a tržbami. „Při rozhodování jsme vzali v potaz kvalifikovaný odhad nákladů a příjmů, předloženou dopravcem. S ohledem na předpokládaný vývoj finančních nákladů v příštím roce, který je podložen snadno ověřitelnými makroekonomickými vlivy, je žádost o navýšení prokazatelné ztráty zcela oprávněná,“ uvedla Alena Rašková, náměstkyně primátora.

Výše odhadovaných nákladů dopravce vychází z míry inflace jednotlivých komodit očekávané Českou národní bankou pro rok 2015 ve výši 2%, především pohonných hmot, materiálu a některých služeb.

Přitom je zohledněn vstřícný krok dopravce, který již od 31. srpna tohoto roku rozšířil linky MHD na základě požadavků občanů města do průmyslové zóny a místní části Domamyslice. Tím dochází k rozšíření počtu najetých kilometrů o 15 tisíc kilometrů, celkový odhad počtu najetých km MHD pro rok 2015 je 800 tisíc kilometrů.

Městskou hromadnou dopravu v Prostějově provozuje společnost FTL – First Transport Lines a.s., a to na základě rámcové smlouvy o úhradě prokazatelné ztráty uzavřené s městem Prostějov na období do konce roku 2023 a konkretizované smluvními dodatky vždy na období příslušného kalendářního roku. Předmětem této smlouvy je provozování 15 linek městské hromadné dopravy, a to za úhradu prokazatelné ztráty, která jejich provozem vznikne. (red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style