U nové nemocnice vzniknou garáže

U nové nemocnice vzniknou garáže
Foto ber
Další fotky: 
U nové nemocnice vzniknou garáže

Zájem Prostějovanů vzbudil v těchto dnech stavební ruch na pozemku před novou nemocnicí. Podle vyjádření magistrátu zde budou postaveny garáže pro osobní vozy. Ale až po archeologickém a geologickém průzkumu.

„Pozemek je v majetku firmy Pfaff- Servis spol. s r.o. Tato soukromá firma tam plánuje stavět hromadné garáže, podobné, jako je sousední objekt ,“ sdělil redakci první náměstek primátorky Zdeněk Fišer s tím, že více informací může podat investor nebo stavební úřad. „Stavebník uzavřel se stavebním úřadem veřejnoprávní smlouvu o umístění a provedení stavby „Novostavba garáží pro osobní vozidla skupiny 1“a projednal se stavebním úřadem zahájení provedení archeologického a geologického průzkumu před zahájením stavby. Práce budou trvat cca 3 měsíce,“doplnil vedoucí stavebního úřadu Jan Košťál. (ber)

 

Komentáře

Firmě Pfaff- Servis spol. s r.o. rozhodně nejde o skrášlení statutární vesnice, ale o byznis, za tři měsíce nabídne za 3500,- jedno garážové stání na měsíc.

Nechápu, proč se město zamořuje dalšími garážemi. Chápu, že automobily je nutné někde zaparkovat, ale je přeci známé řešení i v sousedních skutečných městech. Jmenuje se to "parkovací domy", auta jsou v podzemí a dále v několika nadzemních podlažích. Takže na stejné ploše pozemku je zaparkováno 5-10 x více automobilů, v závislosti na počtu podlaží. Jen přitroublí vesničani si zamoří pozemky garážemi, viz garáže "Močidýlka" a jinde po "statutární" vesničce střediskové Prostějově.

Poslat nový komentář