Pozvánka na HANÁCKY GLÉTOVÁNI!

Pozvánka na HANÁCKY GLÉTOVÁNI!
ilustrační foto

 

Zveme všechny příznivce Hané na historicky čtvrté udílení "Hanáckyho stavovskyho gléto". Toto se uskuteční v pátek 31. října 2014 od 17 hodin v Národním domě v Prostějově.

Občanské sdružení „Šikulky u Sýkorek“ sputilo v listopadu 2012 projekt „Hanácky glétováni“, který zaručuje pravost a poctivost výrobku z Hané. Jedním z partnerů projektu je i Okresní hospodářské komora (OHK) v Prostějově.  „Účelem  projektu je vyhledávat šikovné lidi z oblasti Hané a tyto ocenit za jejich činnost, která je ve prospěch nás všech, „Hanáckym stavovskym glétem“, na němž je uvedena činnost, za kterou byl vydán. A pokud se jedná o malého řemeslníka, tak spolu s glétem získává i možnost na svých výrobcích používat logo „Hanácké vérobek“. Logo zaručí, že výrobek je kvalitní a je vyroben poctivýma hanáckýma rukama,“ vysvětlila ředitelka OHK Prostějov Helena Chalánková.

Z Prostějovska se glétem chlubí  paličkované výrobky Jaroslavy Skopalové z Čelechovic na Hané, chov koz a kozí výrobky Jarmily Zelenské rovněž z Čelechovic a patchwork-deky, prostírání, dekorace, kabelky Evy Schwarzové z Prostějova.

„Přijďte všichni, kdo máte rádi poctivou řemeslnou práci. Bude zde i prodejní výstavka nádherných ručních výrobků - dřevěné hračky, výrobky z fima a pedigu, vyšívané ubrousky, dečky, kovářské výrobky, patchwork, domácí mýdla a kosmetika, paličkované výrobky ,“ zvou pořadatelé. (ber)

Poslat nový komentář