Obchod s konopným zbožím na nám. Spojenců zavřela policie

Obchod s konopným zbožím na nám. Spojenců zavřela policie
ilustrační foto
Další fotky: 
Obchod s konopným zbožím na nám. Spojenců zavřela policie

 

Čtyři kamenné obchody se sortimentem zaměřeným na pěstování rostlin pod umělým osvětlením zavřeli v Olomouckém kraji v těchto dnech policisté. Mezi nimi byl i prostějovský growshop na náměstí Spojenců.

„V obchodech jsme zajistili různý materiál a zboží pro šíření toxikománie a nedovolenou výrobu psychotropních látek a také tři drobné pěstírny,“ uvedl policejní mluvčí Josef Bednařík. Zajištěný materiál je v současné době podrobován expertízám. Tři z prodejen provozovaly internetové stránky. “Z trestných činů nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a šíření toxikománie je podezřelých v souvislosti s těmito případy pět osob,“ doplnil Bednařík. Spolu s prostějovskou prodejnou byly uzavřeny prodejny v Olomouci, Přerově a v Šumperku. Razie budou podle mluvčího pokračovat..

Mezi zavřenými provozovnami je 1. Prostějovský Growshop, sídlící na náměstí Spojenců. Jeho majitel zřejmě usnul na vavřínech, neboť minulý rok jej policie pochválila. „Prostějovský growshop, stejně jako další prodejny podobného typu, průběžně monitorujeme a sledujeme, zda neporušují zákon.,“ uvedla tehdy policejní mluvčí Irena Urbánková s tím, že vše je v pořádku.

Policisté se na specializované prodejny zaměřili v rámci celé republiky začátkem tohoto týdne. Growshopy prodávají v kamenných obchodech nebo na internetu například šlechtěné osivo s deklarovaným obsahem látky THC, hnojiva, pěstební substráty, závlahy či svítidla. Prodejci v nich nabízejí rovněž zboží potřebné k užívání drogy, cigaretové papírky, vodní dýmky, filtry a drtičky. (ber)

Komentáře

Kdyby raději zavřeli všechny herny, kterých je v Pv asi 500 a realně ničí lidské životy... 

Poslat nový komentář