Přihlaste se do soutěže o nejlepší kotlíkový guláš!

Přihlaste se do soutěže o nejlepší kotlíkový guláš!
ilustrační foto veslavkove.cz

 

V souvislosti s pomocí Zdence Kotyzové, kterou upoutala na lůžko těžká autohavárie, se bude v Prostějově konat další významná akce. Přihlásit se do ní mohou všichni, kdo umí uvařit kotlíkový guláš a také hrát a zpívat. Gulášový festival se uskuteční  6. června od 13 hodin v Kolářových sadech a pořádá je Okrašlovací spolek města Prostějova a majitel Maďarských specialit Jiří Petricius pod záštitou Zdravého města Prostějov a jeho političky Aleny Raškové.

Gulášových mágů bude do třiceti

Místo pro soutěžní družstva je omezeno. „Aby byly dodrženy všechny zásady, včetně těch hygienických, bude soutěžit jen 30 čtyřčlenných družstev,“ upozornil Jiří Petricius. Ty si na místo musí přinést vlastní kotlíky, rozkládací stolky, veškeré ingredience, vodu a dřevo. „Přihlášky přijímáme na j.petricius@seznam.cz, odkud budeme rozesílat i další informace,“ uvedl Petricius. Startovné je 50 korun.

Vítězné týmy čekají hodnotné výhry

Všechny vzorky uvařených gulášů bude posuzovat odborná porota, ve které zasedne i řada skutečných gurmánů. Hodnocení bude probíhat anonymně, posuzovat se bude vzhled pokrmu, jeho chuť a také maso. Jenže to není všechno, soutěžící budou muset prokázat i řadu jiných znalostí, čekají je totiž soutěže jak sportovní, tak vědomostní. “ Budou muset třeba vypít pivo na ex, prokázat znalosti z dějepisu  a určit koření,“ dodal Petricius.

První cenou je sele, druhou bečka piva a chlazení, zapůjčené na celý víkend, třetí pak víkendový pobyt pro dvě osoby v Jeseníkách.

Zveme na gurmánské hody

Ze všech gulášů, které budou uvařeny, mohou zájemci degustovat. „Kuchaři je budou prodávat za nákladové ceny,“ upozornila  předsedkyně Okrašlovacího spolku Milada Sokolová. Před jejich dokončením bude ale možné dát si guláš z kuchyně Jiřího Petriciuse, k dostání budou domácí grilované klobásy, pivo a  pro děti zmrzlina a limonády. Pro děti bude připraven skákací hrad.

Kapely, přijďte zahrát

Součástí odpoledne budou i vystoupení prostějovských kapel. Právě je vyzývá ke spolupráci Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku. „Zdeničce Kotyzové pořádíme už jednu akci u příležitosti výstavy fotografií  Jiřího Peky. Vystoupí na ní kapely Band-A a Jižní ryba. Byli bychom rádi, aby se na festivalu připojili další,“ dodala Sokolová. Vstupné  na festival je dobrovolné a celé poputuje právě na sbírku pro Zdeničku.

Akci mediálně zaštítí právě naše Prostějovské novinky i Prostějovský Večerník. Děkujeme! (ber)

Poslat nový komentář