Stále se můžete hlásit do soutěže o nejlepší kotlíkový guláš!

Stále se můžete hlásit do soutěže o nejlepší kotlíkový guláš!
ilustrační foto veslavkove.cz

 

Jak PvNovinky informovaly, v souvislosti s pomocí Zdeničce Kotyzové, kterou upoutala na lůžko těžká autohavárie, se bude v Prostějově konat Gulášový festival. Přihlásit se mohou všichni, kdo umí uvařit kotlíkový guláš a chtějí si zasoutěžit. Gulášový festival se uskuteční 6. června od 13 hodin v Kolářových sadech a pořádá je Okrašlovací spolek Prostějov a majitel Maďarských specialit Jiří Petricius pod záštitou Zdravého města Prostějov.

Místo pro soutěžní družstva je omezeno. „Aby byly dodrženy všechny zásady, včetně těch hygienických, bude soutěžit jen 30 čtyřčlenných družstev,“ upozornil Jiří Petricius. Ty si na místo musí přinést vlastní kotlíky, rozkládací stolky, veškeré ingredience, vodu a dřevo. „Přihlášky přijímáme na j.petricius@seznam.cz, odkud budeme rozesílat i další informace,“uvedl Petricius. Startovné je 50 korun.

Vítězné týmy čekají hodnotné výhry, návštěvníci pak mají možnost degustovat ze všech uvařených gulášů.

Součástí odpoledne budou i vystoupení prostějovských kapel. Účast zatím potvrdil pěvecký soubor Proměny, folková skupina Náhodná sešlost, Jižní ryba a známá prostějovská kapela Dojem. "Kapel jsme oslovili více, stále čekáme jejich vyjádření. Pokud nebudou moci, obrátíme se opět na veřejnost, kdo by chtěl na pomoc Zdeničce zahrát", sdělil Prostějovským novinkám Patrik "Ozzy" Zatloukal, který má hudební stránku celého odpoledne na svých bedrech. Vstupné na festival je dobrovolné a celé poputuje právě na sbírku pro Zdeničku. (ber)

Poslat nový komentář