Daniel Ponížil zvítězil na MČR v Praze!

Foto Pavel Ponížil

V neděli 29.11.2015 proběhlo v Praze Mistrovství České republiky ve sportovní gymnastice mužských složek.

I prostějovský oddíl se účastnil tohoto, pro gymnasty, významného dne. V dopoledních hodinách závodili gymnasté v kategorii VS4 (do 18 let, kde prostějovský oddíl nemá zatím žádné zastoupení) a VS3 (do 15 let), kde jednoznačně kralovali oba prostějovští borci. Fantastické druhé místo patří Jindrovi Šafranovi, kterého předběhl jen Daniel Ponížil, který si zároveň odnesl už několikátý titul Mistra ČR. Trenéři Karel Hemerka a Miloslav Musil přijeli ze závodů s velmi dobrým pocitem.
Odpolední hodiny patřili mladším kategoriím VS1 a VS2. v kategorii VS2 starší (do 13 let) obsadil Filip Petrásek dvanáctou příčku. Zastoupení prostějovských závodníků bylo i v nejmladší kategorii VS1 (do 9 let), kde se nejlépe dařilo Martinu Mlčochovi, který vybojoval velmi hezké 9. místo. 14. místo obsadil Adam Nosek a 28. místo patřilo Jakubovi Mezulianikovi. Všechny tyto výkony jsou opravdu dobré, vzhledem k tomu, že v této kategorii závodilo 85 závodníků. Jak dodal jejich trenér Karel Hemerka: "Kluci jsou teprve na začátku své gymnastické kariéry a je potřeba, aby neusnuli na vavřínech. Gymnastika je velmi náročná, ale o to krásnější sportovní disciplína". (red)