První kvalifikační závod na EYOF vyhrála s přehledem Prostějovanka Dominika Ponížilová!

První kvalifikační závod na EYOF vyhrála s přehledem Prostějovanka Dominika Ponížilová!
Foto svetgymnastiky.cz

V sobotu se v Brně konal první kvalifikační závod na EYOF. Evropský olympijský festival mládeže se koná každé dva roky a závodí se na něm v několika sportech včetně sportovní gymnastiky. Letos se ho mohou zúčastnit gymnastky narozené v letech 2002 a 2003. Bude se konat (na rozdíl od minulého v gruzínském Tbilisi) téměř za humny, v maďarském Györu.

Do závodu nastoupilo šest gymnastek – Eliška Fiřtová, Sabina Hálová, Jasmína Hnilicová, Natálie Klaková, Dominika Ponížilová a Barbora Trávníčková.

Předpokládaná spolufavoritka postupu, Kristýna Brabcová, se pro zranění, bohužel, závodu nezúčastnila.

Velmi suverénně a bez větších chyb závodem prošla favoritka Dominika Ponížilová, která s velkým náskokem zvítězila. Za zmínku určitě stojí krásně provedený dvojný twist na prostných. Na přeskoku jsme mohli vidět hezky provedenou cukaharu toporně. Víme, že ji umí i s vrutem, budeme se těšit, že jí skočí v některém z příštích závodů. 

Cvičení ostatních gymnastek už se neobešlo bez pádů a jejich výkony byly vcelku vyrovnané. Rozdíl mezi druhým a pátým místem byl jen bod a jedna desetina.

Na to, že to bylo první měření sil v sezóně, se závod celkem vyvedl. Na další se můžeme těšit již za dva týdny. Druhé kvalifikační kolo se uskuteční jako vložený závod Memoriálu Marie Široké již 20. května na pražské Bohemce. Všem přejeme hodně štěstí!

(Zdroj Svět gymnastiky)

Poslat nový komentář