Pódium při Hanáckých slavnostech bude u Zlaté brány

Pódium při Hanáckých slavnostech bude u Zlaté brány
ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

 

Pódium v rámci prostějovských Hanáckých slavností bude letos přesunuto ke Zlaté bráně. Občané poukazují na fakt, že prostor je pro tuto akci příliš stísněný. Magistrát s tím ale nesouhlasí.

„Pokud si vzpomínám, bylo řečeno, že prostor před radnicí bude sloužit ke slavnostním akcím. Proč tedy došlo k přemístění? Nehledě na to, že při koncertu Čechomoru, mimochodem velká pochvala za tuto pozvanou kapelu, bude zcela jistě zaplněné náměstí. Není škoda, že pódium "narvete" na tak malou část, kde se lidé budou mačkat a ne každý uvidí. Zbytečně tak zamezíte otevřeným pohledům na pódium z bočních stran. Prosím, zvažte ještě tento krok,“ vyslovil svou připomínku jeden z Prostějovanů.

„Dle informací náměstkyně Ivany Hemerkové prošli pracovníci DUHY, kteří organizují program Hanáckých slavností, celé zrekonstruované náměstí a pro letošní hodový program, resp. instalaci pódia, využijí právě k tomuto určený prostor u muzea, který se jim jeví pro tyto účely velmi vhodný,“odpověděl magistrát ústy mluvčí Jany Gáborové. (ber)

Poslat nový komentář