Víte, jaké je nejsledovanější video z Prostějova? Hardbass!

Víte, jaké je nejsledovanější video z Prostějova? Hardbass!
ilustrační foto

 

Když na youtube zadáte heslo Prostějov, objeví se tisíce odkazů. Tím pravděpodobně nejsledovanějším je video nazvané HARDBASS PROSTEJOV. Od května 2011 ho zhlédlo 897 850 lidí.

V bezmála deset minut trvajícím spotu vás skupina tanečníků povede městem. Podíváte se na hlavní náměstí, do obchodních center, restaurací, ale i na silnice. Pomineme-li v několika případech až příliš nebezpečné situace, kdy tanečníci neváhali zastavit či omezit v jízdě automobil,  je se nač dívat. Tanečníky nepoznáte kvůli maskování, nepochybně ale celá řada z vás nepozná i některé lokality, kde se tanci věnovali. 

Co je Hard Bass Hard Bass je odnoží tvrdého techna, které se vyvinulo v 90. letech podle britského a detroitského vzoru na okrajích ve své době populárních eurodance scénách v Nizozemí a v Německu. Souvislost s holandskými gabber (čte se chaber, což je podstyl hardcore techna) není jen hudební. I tento styl byl ve své době značně populární mezi fotbalovými hooligans. Na rozdíl však od rotterdamských fotbalových fanoušků, kteří se při svých akcích nevyhýbali speedu a dalším drogám, je však ruský Hard Bass přísně proti drogám.  Ruský Hard Bass jako styl pouličního tančení se začíná objevovat v roce 2009. Za město narození tohoto stylu tančení a dnes už klasických hard bass songů s ruskými texty se bere Petrohrad. Hlavní propagátoři a vynálezci jsou Val Toletov, DJ Matrass, Žukov Paša a spol.  Heslem českého Hard Bassu je motto: "Hard Bass s námi tancuj, život bez drog pěstuj!“. Klasickým znakem propagujícím Hard Bass je na ruce vztyčený palec a malíček, ostatní prsty jsou pak sevřené. (ber)  Video ke zhlédnutí zde:
See video

Poslat nový komentář