Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Hasiči vyjeli na pomoc topící se Praze!

Hasiči vyjeli na pomoc topící se Praze!
ilustrační foto

Česká republika se už dva dny potýká s povodněmi. Vláda vyhlásila stav nouze ve všech krajích, kromě Pardubického. Kritický stav je v hlavním městě kam včera, krátce po jedenácté hodině, vyrazili profesionální i dobrovolní hasiči Olomouckého kraje.

„Více než čtyřicítka hasičů vyjela z centrální stanice v Olomouci. Jejich činnost bude na místě soustředěna převážně pro výpomoc při stavbě protipovodňových hrází a zábran, ale také pro případné další využití sil v případě zhoršení aktuální situace,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák s tím, že v podvečer se k první vlně pomoci připojila i skupina střelmistrů a potápěči.

„Profesionálové a dobrovolníci teď staví protipovodňové hráze na více jak stoletou vodu,“ informoval Hošák. Na centrálu hasičů v Olomouci se postupně přihlašují další jednotky, které jsou ochotny vyjet na místa zasažená velkou vodou.

„Jejich nabídky postupně evidujeme, pokud bude potřeba k povodním vyrazí i oni,“ doplnil Hošák. Zatím poslední jednotka hasičů, která do Prahy vyjížděla dnes po půlnoci, s sebou vezla velkokapacitní čerpadlo k jímání vody za protipovodňovou zdí.

„Talkové jímky na několika místech propustili vodu a ta se valí na obydlí. Hasiči ji čerpadlem vrací zpět do Vltavy. Během dnešního dopoledne se k zásahu připojí i náš týlový kontejner," uzavřel Hošák. (kaa) 

Foto: HZS Olomouc

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style