Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Hasiči Olomouckého kraje mají za sebou náročný Štědrý den

Hasiči  Olomouckého kraje mají za sebou náročný Štědrý den
ilustrační foto HZS Ol. kraje

 

Profesionální a dobrovolní hasiči s ohlédnutím do posledních let mají za sebou náročný Štědrý den. Během dne vyjížděly jednotky hasičů celkově ke dvou desítkám událostí. Jejich pomoc si vyžádali i kolegové ze Zlínského kraje.   

Hasiči v průběhu dne zasahovali u několika technických pomocí spojených s otvírání bytů, zde hrozilo riziko vzniku požáru u zapomenutých potravin na plotnách. Dále při pomoci zdravotnické záchranné služby s transporty zraněných osob a také u několika požárů. Ve výčtu těchto typů událostí u několika menších požárů stromů či svícnů na hřbitově až po větší události, při kterých došlo k požárům komínů a z těch vážnějších ve dvou případech u dopravní nehody s následným požárem, bohužel i při nejsmutnější událostí dne v podobě požáru bytu v rodinném domku s vážným zraněním osoby.

Dopravní nehoda dvou vozidel u Šternberka s následným požárem Dvě jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovaly krátce před šestnáctou hodinou u vážné dopravní nehody dvou vozidel s následným požárem jednoho z vozidel. V době ohlášení se ve vozidle pohlcujícím plameny stále nacházela jedna ze zraněných osob.  "V době příjezdu hasičů byly dvě zraněné osoby v péči lékařské pomoci zdravotnické záchranné služby a ve vozidlech se nikdo další nenacházel. Hasiči zhruba po dvaceti minutách provedli celkovou likvidaci požáru a následně na místě zajišťovali nutná bezpečnostní opatření, asistenci při naložení na vozidla odtahové služby a kompletní úklid po dopravní nehodě," uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. V Citově hořel byt, výsledkem zraněný člověk Devět minut po jednadvacáté hodině přijala linka tísňové pomoci informaci o zahoření vybavení v jedné z místnosti v rodinném domku v Citově na Přerovsku. V bytě byl člověk. "Osobu z hořících prostor vyprostili sousedé a předali ji do péče lékařské pomoci zdravotnické záchranné služby. Osoba se nadýchala nebezpečných zplodin hoření a byla transportována do nemocnice v Hranicích," uvedl Hošák podle kterého požár zřejmě vznikl při neopatrné manipulaci s otevřeným ohněm. Škoda se vyšplhala ke statisícům.  Požár stohu u Bezměrova Mezikrajská pomoc hasičů se týkala požáru stohu u Bezměrova, de zasahovala jednotka z Kojetína. "Rozsah zahoření byl zhruba na ploše 20 x 5 metrů," konstatoval Hošák. (ber)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style