Hasiči mají nové operační centrum

Hasiči mají nové operační centrum
ilustrační foto

Olomoučtí hasiči mají nové operační centrum, v němž zvoní telefony tísňové linky 150 a odkud se koordinuje činnost v terénu. Špičkové pracoviště vznikalo několik let. Podobná centra vznikla ve všech krajích a kromě hasičů je mají i policisté a záchranáři. Už za pár dnů budou všechna vzájemně propojena. Snadnější komunikací a používáním jednoho systému bude možno zlepšit poskytování pomoci.

“Podobná operační centra má už i policie a záchranná služba. Už desátého prosince pak budou všechny naše systémy v rámci celé republiky zastřešeny a propojeny. Velmi výrazně se tím zrychlí a usnadní práce a my tak budeme schopni účinněji pomáhat,” vysvětlil náměstek ředitele HZS Olomouckého kraje Petr Ošlejšek.
Původně se počítalo s tím, že všechny složky záchranného systému budou mít svá operační centra v jedné budově. Vzhledem k finanční náročnosti projektu ale nakonec každá složka vybudovala své vlastní středisko. Policie ho spustila loni v květnu, záchranná služba s otevřením finišuje v těchto dnech. (red)

Poslat nový komentář