Hasiči během Silvestra a pokračující noci vyjížděli čtrnáctkrát

Hasiči během Silvestra a pokračující noci vyjížděli čtrnáctkrát
ilustrační foto HZS

Během silvestrovských oslav a poté přelomem do Nového roku vyjížděli profesionální a dobrovolní hasiči celkově ke čtrnácti událostem.

"Mezi prvními událostmi v podvečer v Holici (místní části Olomouc) likvidovala jednotka profesionálních hasičů stanice Olomouc požár osobního vozidla. V pozdějších hodinách likvidovali hasiči požár tují v Želatovicích na Přerovsku. Stejný požár chvíli po půlnoci likvidovali také hasiči v Jeseníku", uvedl k prvním případům Zdeněk Hošák z HZS Olomouckého kraje. Během večera také dvakrát vyjely jednotky hasičů k mezikrajským pomocím při likvidacích požárů (Blanensko – požár střechy RD a k požáru trávy - Kroměřížsko). Několikrát také hasiči vyjížděli k požárům popelnic či odpadu u těchto míst, většinou zde hořely papírové krabice. V Dubu nad Moravou vyhořel kontejner na textil. "Celkem evidujeme třikrát požáry odpadu či popelnic", dodal Hošák.

V Novém roce již také hasiči zasahovali u dopravní nehody, za obcí Mladějovice, chvíli po půlnoci, došlo ke střetu osobního vozidla se psem. Hasiči na místě provedli nutná bezpečnostní opatření a kontrolu možného úniku provozních kapalin. Během dnešního dopoledne také hasiči zasahovali u ohlášených záchran zvířat. "V Jeseníku byla profesionální jednotka povolána k vyproštění kočky z kanalizace, ta po otevření poklopu sama vylezla. Lipenská jednotka profesionálních hasičů v Lipníku nad Bečvou zasahovala u ohlášené přimrzlé labutě, labuť byla pouze vysílená a na ledu odpočívala. Poté co se k ní hasiči přiblížil, se zvedla a odkráčela", popsal události s dobrým koncem Hošák. (red)

Poslat nový komentář