Dva víkendové požáry způsobila udírna

Dva víkendové požáry způsobila udírna
ilustrační foto HZS

Ke dvěma požárům, které způsobilo uzení masa, vyjeli o víkendu 9. - 10. ledna 2016 hasiči na Prostějovsku. Hořelo v Čechůvkách a Vrbátkách.

První požár byl oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje v sobotu 9. ledna 2016 v 16:54 hodin v Prostějově - Čechůvkách. "Hasiči po příjezdu zjistili, že požárem je zasažen přístřešek, pod kterým stála udírna. Plameny dostali pod kontrolu za 15 minut po oznámení, likvidaci hlásil velitel zásahu v 18:19 hodin," popsala první požár mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. V průběhu likvidačních prací hasiči rozebírali konstrukce přístřešku a uskladněné dřevo, které požár zasáhl. To také důkladně prolévali vodou. Asi další hodinu na místě zůstávali dobrovolní hasiči, kteří střežili požářiště. Škoda byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc Kč.
Druhý požár byl oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje v neděli 10. ledna 2016 v 1:52 hodin v obci Vrbátky. Hořet měl přístřešek na zahradě rodinného domu, pod kterým stála udírna. "Hasiči po příjezdu zjistili, že požárem je zasažen jak přístřešek, tak také udírna. Přístřešek stál poblíž rodinného domu, a tak sálavé teplo poškodilo i plastová okna a elektroinstalací vrat. "Na likvidaci požáru nasadili hasiči dva proudy vody. Plameny dostali hasiči pod kontrolu za necelou půl hodinu po oznámení, likvidaci hlásil velitel zásahu v 2:59 hodin. Na místě zůstávali dobrovolní hasiči hodinu na dohlídku," dodala mluvčí. V průběhu likvidačních prací hasiči rozebírali přístřešek a ochlazovali tlakovou lahev, kterou nalezli uvnitř. Škodu vyčíslil majitel předběžně na 200 tisíc korun.
Při obou požárech nebyl nikdo zraněn a oba měly stejnou příčinu vzniku, a to uzení v udírně. (red)

Poslat nový komentář