V rodinném domě hořelo. V době vzniku požáru spalo uvnitř dítě

V rodinném domě hořelo. V době vzniku požáru spalo uvnitř dítě
ilustrační foto HZS

V úterý 19. ledna 2016 byl v 10:06 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje požár v jedné místnosti rodinného domu v Kojetíně, na ulici Padlých hrdinů. 

Na místo vyjely tři jednotky hasičů z našeho kraje (profesionální hasiči z požární stanice v Kojetíně a dobrovolní hasiči z Kojetína a Němčic nad Hanou) a dvě jednotky hasičů ze Zlínského kraje (profesionální hasiči z Kroměříže a dobrovolní hasiči z Chropyně). Hasiči po příjezdu zjistili, že požárem je zachvácena jedna místnost rodinného domu v prvním patře. V době vzniku požáru spalo uvnitř dítě, které rodiče ze zakoučené místnosti vynesli. Dítě bylo z preventivních důvodů převezeno zdravotnickou záchrannou službou na ošetření do nemocnice.

"Plameny dostali hasiči pod kontrolu za dvacet minut po oznámení, likvidaci hlásil velitel zásahu v 11:17 hodin. V průběhu likvidačních prací hasiči vynášeli ohořelé věci mimo dům a dohašovali ohniska. Výše škody byla vyčíslena na 100.000 Kč, příčinou vzniku požáru byly hořlavé věci umístěné blízko přímotopu", uvedla k případu Vladimíra Hasciková z HZS Olomouckého kraje. (red)

Poslat nový komentář