V sobotu hořel dům. V Kladkách

V sobotu hořel dům. V Kladkách
ilustrační foto

Pět jednotek hasičů Olomouckého kraje postupně vyjelo po poledni v sobotu 16. dubna k ohlášenému požáru rodinného domku v Kladkách na Prostějovsku. Při požáru byl zraněn muž, který se pokusil uhasit požár v jeho počátku. 

Prvotní oznámení o situaci na místě převzalo operační středisko hasičů v sobotu 16.4.2016 krátce po poledni. Společně s profesionální jednotkou požární stanice Konice k události vyrazila další profesionální jednotka ze stanice v Prostějově a následné posily z řad dobrovolníků hasiči Konice, Hvozd a Kladky.      

Hasičům se po chvíli podařilo zamezit rozšiřování požáru a další zhruba dvě hodiny jednotky pokračovaly v dohašování a kontrole prostor po požáru. „Při požáru došlo ke zranění jedné z osob, obyvatele z rodinného domku. Ten se marně snažil o uhašení požáru v prvopočátku v dílně při opravě auta, plameny následně zničily vozidlo a postoupily i do střešních prostor objektu,“ konstatoval mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. .

Požár dle šetření způsobil škodu v částce 330 tisíc korun, jeho příčinou je neopatrnost osoby s následným vznikem požáru. (red)

Poslat nový komentář