Tragický požár rodinného domu. Jeden člověk zemřel

Tragický požár rodinného domu. Jeden člověk zemřel
ilustrační foto HZS Ol. kraje

V sobotu 25. června 2016, tedy dnes ráno, byl v 2:15 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje požár rodinného domu v Litovli na ulici Kollárova.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Uničova a dobrovolní hasiči ze Třech Dvorů, Mohelnice a Loštic. Hasiči po příjezdu zjistili, že požárem je zachvácena kuchyň a koupelna, silný dým však zakouřil celý dům. "Podle informací, které hasiči dostali, se uvnitř domu měly nacházet nějaké osoby. Vydali se proto ihned na průzkum a v domě nalezli tři jeho obyvatele. Dva z nich byli zranění, třetí se nadýchal zplodin hoření a přes veškerou snahu záchranářů mu už nebylo pomoci", popsala událost Vladimíra Hacsiková, mluvčí HZS Olomouckého kraje. 

Hasiči požár zlikvidovali několika proudy vody, plameny dostali pod kontrolu za hodinu po oznámení, likvidaci hlásil velitel zásahu v 4:45 hodin. V průběhu likvidačních prací hasiči odvětrali zakouřený dům a dohasili ohniska.

Výše škody i příčina vzniku požáru jsou v šetření.

"V sobotu 25. 6. 2016 byly v nočních hodinách vyslány čtyři posádky Zdravotnické záchranné služby k tragickému požáru do Litovle. Na místě došlo ke zranění tří osob. U mladého muže prováděl lékař oživovací pokusy zhruba padesát minut, ty byly bohužel neúspěšné a po té mohl konstatovat pouze smrtelné zranění. U dvou osob, obě ženy, došlo k nadýchání nebezpečných zplodin hoření a posádky je ve vážném stavu přepravily na oddělení urgentního příjmu Fakultní nemocnice Olomouc", přiblížil situaci i mluvčí ZZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák. (red)

Poslat nový komentář