Bouřka ve Slatinkách strhla střechu, rozbila pódium a ukončila fotbalový zápas

Bouřka ve Slatinkách strhla střechu, rozbila pódium a ukončila fotbalový zápas
Foto HZS

Tísňová linka hasičů v úterý 5.7.2016 v podvečer, přijala několik hlášení o spadených stromech, nejen na komunikacích, ale i na zaparkovaná osobní vozidla. Nejhůř řádila bouřka ve Slatinkách. Celkově tak během několika minut vyjely jednotky k pěti událostem.

V Těšíkově nedaleko Šternberka došlo k pádu stromu na dvě osobní vozidla a jejich následnému výraznému poškození. Obdobnou událost po chvíli převzalo operační středisko ze Slatinek na Prostějovsku, kde musel být kvůli bouřce přerušen fotbalový zápas. „Došlo k popadání či zlámán hned několika stromů v těsné blízkosti hrací plochy a taktéž poškození jednoho osobního vozidla. Svědkové z místa mimo jiné popsali pád pódia, které bylo postaveno pro večerní zábavu. To se vzneslo několik metrů do vzduchu,“ popsal událost mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Během chvíle, jen několik metrů daleko, vítr strhnu střechu z rodinného domku. „Střecha dopadla rozlomená do několika zahrad sousedních domů. Hasiči ve spolupráci s přivolanou klempířskou firmou provedli zaplachtování a zabezpečení domu proti případným dalším vydatnějším srážkám,“ dodal Hošák.

Profesionální i dobrovolné jednotky vyjely také ke dvěma událostem, spojených s pády stromů či větších větví na komunikací mezi Olšany u Prostějova a Lutínem. Litovelská jednotka taktéž odstranila spadený strom v Pňovicích, podobný výjezd čekal na hasiče požární stanice Zábřeh, u obce Hoštejn, rovněž došlo k pádu stromu na místní komunikaci. 

Během těchto nepříjemných událostí naštěstí nedošlo k žádným zraněním osob. 

Zásah ve Slatinkách můžete shlédnou na odkazu níže. (red)

See video

Poslat nový komentář