Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Stříbrnou medaili Senátu PČR obdržela zachránkyně mladíka po dopravní nehodě!

Stříbrnou medaili Senátu PČR obdržela zachránkyně mladíka po dopravní nehodě!
foto HZS OLK
Další fotky: 
Stříbrnou medaili Senátu PČR obdržela zachránkyně mladíka po dopravní nehodě!

Před nedávnem jsme čtenáře informovali o vážné dopravní nehodě u obce Králová. V ranních hodinách soboty 16.7.2016 zde havaroval jednadvacetiletý mladík, utrpěl vážná zranění a po ošetření byl letecky přepraven k navazující nemocniční péči do FN v Olomouci. Díky pomoci paní Jany Balcárkové nedošlo k tragickým následkům, krátce po dopravní nehodě tudy projížděla, zastavila a vydala se na pomoc zraněnému muži. 

Vůz chvíli poté, co z něj zraněného dostala do bezpečí, začal hořet, následně přivolala pomoc zdravotnické záchranné služby a hasičů. I přes předchozí slova díků od výjezdových posádek včetně letecké zdravotnické záchranné služby velmi rádi i nyní opětovně děkujeme a připomínáme emotivní příběh se šťastným koncem.

"Její doslova hrdinský čin zbudil vlnu zájmu nejen u novinářů, ale i z řad široké veřejnosti. Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje přijala například prostřednictvím sociálních sítí hned několik děkovných sdělení a různých námětů k ocenění. Mezi zmiňovanými i slova díků za její pomoc z řad nejbližších, rodiny zraněného muže", uvedl k případu Zdeněk Hošák, mluvčí HZS Olomouckého kraje.

"Těší nás ocenění, které paní Jana obdržela od Senátu PČR při slavnostním předání stříbrné medaile v den státního svátku 28.9.2016 v Praze. Její statečné rozhodnutí pomoci stojí opět za povšimnutí. I díky následné naší komunikaci s rodinou zachráněného mladíka došlo ke jejich vzájemnému propojení s paní Janou a také se podařilo uskutečnit setkání příbuzných s jejich jak s hrdostí říkají „andělem“. O to více nás těší i dohodnuté budoucí setkání zachránkyně a blízké rodiny zraněného, včetně účasti dnes již opět zdravého mladíka, na výjezdovém stanovišti v Olomouci", dodal Hošák. (red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style