Hasiči četli dětem. Poprvé

Hasiči četli dětem. Poprvé
ilustrační foto
Další fotky: 
Hasiči četli dětem. Poprvé
Hasiči četli dětem. Poprvé
Hasiči četli dětem. Poprvé

Přesně v 10 hodin odstartovalo ve čtvrtek 13. října 2016 na všech stanicích profesionálních hasičů v Olomouckém kraji první velké předčítání nově vydané knížky Hasičské pohádky.  

Autory pohádek jsou sami hasiči ze všech oblastí činností Hasičského záchranného sboru ČR. Jsou to například ti, kteří přijímají tísňové hovory na lince 112, rozhodují o výjezdech jednotky na operačním středisku, tzv. „mokří hasiči“, kteří vyjíždějí ke všem mimořádným událostem, i ti, kteří posléze vyšetřují příčiny vzniklých požárů.

Četlo se nejen v Olomouckém kraji, ale po celé České republice, do hromadného čtení pohádek se zapojili hasiči na celkem 137 stanicích HZS.

„V první ryze hasičské knížce pod názvem Hasičské pohádky je čtrnáct klasických pohádek. V nich děti potkají draky, čerty, skřítky, statečné kohouty i kapry záchranáře. Společně s vypravěčem mohou děti držet palce kominíku Jankovi, aby stihl včas vymést všechny pekelné komíny, nebo přemýšlet, která kapička vody je ta nejdůležitější. Možná, že i dospělí čtenáři na chvilku znejistí, co je pravdy na pohádce o bratřích Síčích - prvních členech hasičského sboru,“ informovala mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Knížka by měla dětem, ale i dospělým, kteří budou pohádky předčítat, přinést nejen zábavu, ale i ponaučení. Trendem posledních let je totiž snaha vychovávat takové občany, kteří si budou vědomi míry zodpovědnosti za své zdraví a život a nebudou se spoléhat pouze na pomoc státu. (red)

Poslat nový komentář