Vrak auta zapálil sklad dřevěných podlah

Vrak auta zapálil sklad dřevěných podlah
ilustrační foto HZS

V úterý 27. prosince 2016 byl v 13:18 hodin nahlášen na operační středisko HZS Olomouckého kraje požár vraku auta v Přerově na ulici Skopalova. 

"Na místo vyjeli profesionální hasiči z Přerova, kteří po příjezdu zjistili, že požárem je zachvácen vrak osobního automobilu, který stál zaparkovaný v těsné blízkosti skladu s podlahovou krytinou. Plameny se z hořícího auta přenesly na budovu skladu o rozměrech asi 40 x 10 metrů, kterou zapálily. Plocha zasažená požárem byla asi 5 x 5 metrů, nicméně silný dým a žár poškodily uskladněný materiál a elektroinstalaci uvnitř celé budovy," uvdla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Plameny dostali hasiči pod kontrolu za několik minut po příjezdu, k vyhledávání skrytých ohnisek používali hasiči termokameru, jejich dohašování v sendvičové dřevotřískové konstrukci usnadnilo speciální zařízení Cobra. V průběhu likvidačních prací hasiči vynášeli uskladněný materiál ze zasažené části skladu.

Likvidaci požáru hlásil velitel zásahu v 15:04 hodin. "Výše škody byla předběžně vyčíslena na 1,5 milionu korun, příčina vzniku požáru je v šetření. Při požáru nebyl nikdo zraněn," dodala mluvčí. (red)

Poslat nový komentář