V Prostějově hořel byt. Na ulici Tylova

V Prostějově hořel byt. Na ulici Tylova
Foto HZS Ol. kraje
Další fotky: 
V Prostějově hořel byt. Na ulici Tylova
V Prostějově hořel byt. Na ulici Tylova
V Prostějově hořel byt. Na ulici Tylova

Dvě posádky výjezdové základny v Prostějově (RZP+RPL) zasahovaly krátce před jednou hodinou ráno ve čtvrtek 29. prosince 2016 po požáru bytu na ulici Tylova v Prostějově. 

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Prostějova a dobrovolní hasiči z Prostějova - Vrahovic a Prostějova - Žešova. Hasiči po příjezdu zjistili, že hoří v jednom z bytů v 7. patře bytového domu. "Plameny zasáhly věci v obývacím pokoji (křeslo a stolek). Hasiči je uhasili během několika minut, v průběhu likvidačních prací byt odvětrali a zkontrolovali sousední bytové jednotky. Výše škody byla předběžně vyčíslena na 300.000 Kč, příčina vzniku požáru je v šetření," informovala mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

"Na místě  byly nalezeny tři osoby intoxikované zplodinami hoření. Jednalo se o dvě starší ženy ve vážnějším stavu a muže středního věku, jehož stav vážný nebyl," uvedl mluvčí záchranky Zdeněk Hošák. Po komplexní prohlídce, ošetření včetně aplikace medicínského kyslíku a zajištění, byli pacienti přepraveni k navazující péči do nemocnice v Prostějově.

"Evakuována byla pětasedmdesátiletá obyvatelka bytu, ve kterém hořelo, a dvaaosmdesátiletá obyvatelka bytu pod požárem. Při požáru a následném zákroku došlo ke zranění tří osob, které se nadýchaly kouře a poté byly převezeny k ošetření do prostějovské nemocnice. Jedním ze zraněných byl i zasahující policista, který se kouřových zplodin nadýchal při evakuaci osob," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Poslat nový komentář