Při požáru domu se popálil muž

Při požáru domu se popálil muž
foto HZS OLK

V neděli 16. dubna 2017 byl v 16:22 hodin oznámen na operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje požár rodinného domu v obci Hanušovice, Pod Hradem. Při požáru utrpěl popáleniny 60letý muž.

Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Šumperku a dobrovolní hasiči z Hanušovic a Jindřichova, kteří po příjezdu zjistili, že požárem je zcela zasažen starší samostatně stojící přízemní dům o rozměrech asi 10 x 10 m. Velitel zásahu si na místo vyžádal pracovníky energetické společnosti, protože bylo potřeba zajistit odpojení elektrické energie. Při požáru byla popálena jedna osoba, kterou si do péče převzala zdravotnická záchranná služba.

"Na místě byl nalezen zraněný šedesátiletý muž, který utrpěl popáleniny druhého stupně. Se středně vážným zraněním byl po komplexní prohlídce, ošetření a zajištění, převezen k navazující péči do nemocnice v Šumperku," uvedl mluvčí záchranky Zdeněk Hošák.

Plameny dostali hasiči pod kontrolu za půl hodiny po oznámení, v průběhu likvidačních prací dohašovali ohniska a rozebírali konstrukce. Likvidaci požáru hlásil velitel zásahu v 19:00 hodin.

"Příčina vzniku požáru je zatím v šetření, plameny způsobily předběžnou škodu ve výši 500.000 Kč," konstatovala mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. (red)

Poslat nový komentář