Noční bouřky si vyžádaly zásahy hasičů!

Noční bouřky si vyžádaly zásahy hasičů!
Foto HZS Ol. kraje
Další fotky: 
Noční bouřky si vyžádaly zásahy hasičů!
Noční bouřky si vyžádaly zásahy hasičů!

Ve čtvrtek 10. srpna 2017 těsně před čtvrtou hodinou ranní se Olomouckým krajem prohnalo několik silných bouřek. Hasiči měli do sedmé hodiny ráno hlášeno už více než 90 událostí v souvislosti s bouřkami. Šlo především o popadané stromy a větve na komunikacích a na nájezdech na dálnici D35, v několika případech spadl strom na dráty elektrického vedení, přístavky u rodinných domů nebo auta. Ve třech případech zasahovali hasiči také u popadaných stromů na železniční trati, a to na Konicku a Olomoucku. Hasiči byli k sedmé ranní stále v terénu a likvidovali také několik utržených nebo uvolněných střešních krytin. 

"Nejvíce výjezdů evidujeme na Olomoucku, Prostějovsku a Mohelnicku. Přímo v Mohelnici vítr poškodil střechu výrobní firmy, v Unčovicích se uvolnila asi polovina střechy hangáru," uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. V Hněvotíně se uvolnila střešní krytina na rodinném domě o rozměrech asi 10 x 20 m a spadla na auto. Také v Lošticích vítr poškodil plechovou střechu rodinného domu. "Aktuálně hasiči zasahují v Bílé Lhotě – Řimicích, kde vítr odnesl střechu domu. Na místo míří hasiči s plachtami a budou střechu provizorně přikrývat," dodala mluvčí.

V souvislosti s bouřkou řešili hasiči také jednu dopravní nehodu. Na Přerovsku v Teplicích nad Bečvou narazilo osobní auto do spadlého stromu. Auto skončilo částečně v příkopu, nikomu se ale naštěstí nic nestalo. (red)

Poslat nový komentář