Na Zlaté farmě hořelo

Na Zlaté farmě hořelo
Foto HZS Ol. kraje
Další fotky: 
Na Zlaté farmě hořelo
Na Zlaté farmě hořelo

Čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů likvidují požár uskladněné slámy v hale ve Štětovicích na Prostějovsku. Jedná se o stoh z balíků slámy ve zděné budově o rozměrech zhruba 20x15 metrů. 

Informaci o požáru převzalo operační středisko HZS Olomouckého kraje krátce před polednem ve středu 23.8.2017. "K události vyrazila profesionální jednotka požární stanice Prostějov posílená o dobrovolné hasiče Dub nad Moravou, Prostějov – Vrahovice a Vrbátky. Pro dostatečnou zásobu vody zřídily jednotky dálkovou dopravu z hydrantové sítě. Po zdolání plamenného hoření jednotky pokračují ve spolupráci s technikou zemědělců v postupném vyklízení balíků slámy z budovy a na volné ploše pokračuje postupné dohašování", popsal nešťastnou událost mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

"Majitel předběžně vyčíslil škodu v částce 2.150.000,- korun, co stojí za příčinou vzniku požáru je aktuálně v šetření", dodal Hošák. Majitelé Zlaté farmy se k požáru nechtějí vyjadřovat. "Nezlobte se, nechci o tom mluvit," dostalo se redakci krátké odpovědi evidentně nešťastné farmářky. (red)

Poslat nový komentář