Požár v kotelně rodinného domku způsobil statisícové škody

Požár v kotelně rodinného domku způsobil statisícové škody
Foto HZS Ol. kraje

Čtyři jednotky z řad profesionálních a dobrovolných hasičů Olomouckého kraje likvidovaly během dopoledních hodin v sobotu 6.1.2018 požár v kotelně rodinného domku ve Štěpánově na Olomoucku. Oznámení o požáru předala tísňové lince 112 obyvatelka domu s u přesněním pozorovatelných plamenů a hustého kouře prostupujícího do celého domu.

Operační  tředisko k místu ihned vyslalo profesionální jednotky požárních stanice Šternberk a Litovel za posílení dobrovolnými hasiči z Bohuňovic a místní Štěpánov. Hasiči po několika minutách lokalizovali zahoření v prostorech kotelny a dalších skladovacích prostor. K rozšíření do obytné části nedošlo, nicméně celý dům byl ihned výrazně zakouřen. Majitel se pokoušel z počátku zabránit hoření a při své snaze se nadýchal nebezpečných zplodin a skončil v péči zdravotníků ZZS Olomouckého kraje.

"Jednotky postupně z požářiště vynosily zničené vybavení a dohasily menší ohniska, po ochladnutí a odvětrání s využitím přetlakové ventilace provedly důkladnou kontrolu termokamerou", uvedl Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí HZS Olomouckého kraje.

"Co stojí za příčinou vzniku požáru, je aktuálně došetřováno ve spolupráci s Policii ČR. Pracuje se s více variantami možného vzniku, nicméně lze vyloučit cizí zavinění. Odhad výše škod hovoří o částce v řádech statisíců korun", dodal Hošák. (red)

 

 

Poslat nový komentář