Rozsáhlý požár haly s uskladněnou slámou způsobil škodu 6,5 milionu korun

Rozsáhlý požár haly s uskladněnou slámou způsobil škodu 6,5 milionu korun
Foto HZS Olomouckého kraje

Celkovou pomoc devíti jednotek hasičů ze dvou krajů si v brzkých ranních hodinách v pátek 17.8.2018 vyžádal požár skladovací haly v Protivanově na Prostějovsku. Dle oznámení v tísňovém hovoru nebylo původně patrné, co přesně v dané oblasti s viditelnou září a hustým kouřem hoří. Prvotní informace o požáru převzalo operační středisko HZS Olomoucké kraje v 00:18. Podrobný popis vzápětí fonickým sdělením upřesnila místní dobrovolná jednotka. V zemědělském areálu došlo k zahoření na ploše zhruba 60x20 metrů v plném rozsahu.

Operační středisko k místu ve II. stupni požárního poplachu vyslalo devět hasičských jednotek. Z řad profesionálních hasičů z Olomouckého kraje jednotky hasičských stanic Konice a Prostějov. Výčtem zasahujících dobrovolných jednotek našeho kraje místní hasiče Protivanov, Niva, Ptení, Drahany a Suchdol. Mezikrajskou výpomoc zajistily jednotky Ždárná a Benešov z Jihomoravského kraje.

Dle vyjádření vlastníků požár způsobil škodu na skladované slámě a hlavně objektu v celkové výši 6,5 milionů korun. Co stojí za přesnou příčinou vzniku požáru, je aktuálně v šetření. "Proběhlo došetřování ve spolupráci s Policii ČR. Během zásahu došlo k drobnému zranění hasiče v podobě úrazu dolní končetiny," uvedl mluvčí HZS Olk Zdeněk Hošák. (red)

 

Poslat nový komentář