Desítky lidí zachraňovali z lanovky hasiči a horská služba

Desítky lidí zachraňovali z lanovky hasiči a horská služba
ilustrační foto

Desítky lidí uvízly v sobotu odpoledne na dvousedačkové lanové dráze ve Filipovicích. Museli je vyprostit členové Horské služby, hasiči i policejní vrtulník.

Dispečink jesenické HS dostal výzvu k zásahu ve tři čtvrti na čtyři. „Ihned jsme připravili potřebnou techniku a v šesti lidech vyrazili pod lanovku. Tam jsme okamžitě po vyhodnocení situace a dohodě s přítomnými členy Hasičského záchranného sboru Jeseníky začali se záchranou uvízlých osob,“ uvedl k situaci na místě David Spiller, zasahující člen Horské služby Jeseníky s tím, že v okamžiku poruchy byly na lanovce dospělí i děti.  "Po pádu lana na lanovce uvízlo cca 45 osob. Událost se obešla bez zranění. Evakuaci prováděli profesionální hasiči společně s pracovníky Horské služby za asistence policejního vrtulníku. Policisté zjišťují příčinu pádu lana. Celou akci na místě řídil HZS," dodala policejní mluvčí Tereza Neubauerová. 

Záchranáři HS a hasiči po nezbytné kontrole stoupací lanové techniky postupně spouštěli na zem jednoho z uvízlých pasažérů za druhým. „Nejdříve jsme vylezli k sedačce, zajistili přítomné a potom jsme je pomocí lanové techniky spustili. Tak jsme postupně dostali na zem všechny lidi. K zásahu dokonce zamířil i vrtulník Policie ČR, který v podvěsu také někoho zachránil,“ doplnil Spiller. Po cca 1,5 hodině pak mohla být akce úspěšně ukončena. (red)

 

Poslat nový komentář