Náklaďák s ještěrkami tahali z pod mostu pět hodin

Náklaďák s ještěrkami tahali z pod mostu pět hodin
Foto HZS Ol. kraje
Další fotky: 
Náklaďák s ještěrkami tahali z pod mostu pět hodin
Náklaďák s ještěrkami tahali z pod mostu pět hodin

Pět hodin zasahovali v pátek odpoledne hasiči u nehody náklaďáku, který se zasekl pod mostem v Přerově. Vůz převážel vysokozdvižné vozíky, přičemž jeden z nich se při průjezdu pod mostem vzpříčil. Most musel zkontrolovat statik, škoda je přes čtvrt milionu.

Hasiče na událost upozornil volající prostřednictvím tísňové linky chvilku před třetí hodinou odpoledne. „Nákladní vozidlo převážející vysokozdvižné vozíky se při jízdě zaseklo pod mostem. Ze všeho nejdřív bylo nutné provést kontrolu stavu mostu po kolizi, z toho důvodu byl přivolán statik se specializací na mostní konstrukce,“uvedl mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

„Hasiči na místě provedli nutná bezpečnostní opatření. Poté se vlastník vozidla rozhodl k povolání soukromé společnosti specializované na vyprošťování. Tato firma veškerou činnost převzala a vyproštění úspěšně dokončila,“ doplnil mluvčí.

Na místo dorazili také pracovníci Správy železniční a dopravní cesty a po celou dobu vyprošťování v místě koordinovali provoz policisté. Hasiči se vrátili na základnu po pěti hodinách v terénu, chvilku po dvacáté hodině.

Při události byl poškozen vozík, na mostě podle všeho škoda nevznikla. Příčinu události vyšetřovatelé zjišťují. Podle mluvčího policie Josefa Bednaříka vznikla škoda 270 tisíc. (red)

Poslat nový komentář