Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

O víkendu havarovali motorkáři

O víkendu havarovali motorkáři
Foto ZZS

Napilno měly v odpoledních hodinách výjezdové posádky ZZS ve Šternberku. Po první dopravní nehodě a střetu dvou motocyklistů v zatáčkách známých ze závodů „Ecce Homo“, zanedlouho havaroval další motocyklista se spolujezdcem nárazem zezadu do osobního vozidla poblíž Bělkovic-Lašťan.

K první nehodě po střetu dvou motocyklistů u Horní Loděnice vyslal dispečer zdravotnického operačního střediska ZZS OK posádku rychlé zdravotnické pomoc (RZP) stanoviště Šternberk. „Dle prvotních informací došlo původně ke zranění jednoho z jezdců. Na místě byli ale nalezeni dva zranění muži. Vážněji zraněný pacient utrpěl poranění horní a dolní končetiny, po komplexní prohlídce, ošetření, aplikaci příslušných léčiv a celkové imobilizaci třiadvacetiletého mladíka převezla posádka na odd. urgentního příjmu FNOL. Na stejné místo po ošetření a imobilizaci putoval třiatřicetiletý muž se zhmožděninami v oblasti pánve,“ uvedl mluvčí ZZS Zdeněk Hošák.

Druhá nehoda se odehrála poblíž obce Bělkovice-Lašťany na hlavní komunikaci z Olomouce na Šternberk. Motocyklista se spolujezdkyní narazili zezadu do osobního vozidla. K události vyjely dvě posádky výjezdového stanoviště ve Šternberku. Posádka s lékařem (RLP) a dojíždějící posádka RZP vracející se Olomouce z převozu zraněného. „Osmnáctiletý řidič motocyklu utrpěl poranění horních a dolních končetin a poranění ramene. O dva roky mladší spolujezdkyně utrpěla otřes mozku, rovněž poranění horních a dolních končetin. Oba pacienti byli po komplexní prohlídce, zajištění a následné celkové imobilizaci pomocí vakuových matrací převezeni na odd. urg. příjmu FNOL,“ dodal Hošák.

Video ze zásahu můžete shlédnout na níže.

(red)

 

See video

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style