Dvě havárie. V obou případech za volantem opilci

Dvě havárie. V obou případech za volantem opilci
Foto PČR
Další fotky: 
Dvě havárie. V obou případech za volantem opilci
Dvě havárie. V obou případech za volantem opilci
Dvě havárie. V obou případech za volantem opilci
Dvě havárie. V obou případech za volantem opilci
Dvě havárie. V obou případech za volantem opilci

Hned dvě nehody řešili včera v noci prostějovští policisté. Obě mají společného jmenovatele, alkohol za volantem. Jeden z řidičů navíc řídil odcizený vůz a nemá řidičský průkaz.

Včera ve 23:20 hodin došlo v křižovatce ulic Žeranovské s Rumunskou v Prostějově k havárii osobního automobilu značky Fiat. Třiatřicetiletý řidič jedoucí ve směru od Poděbradova náměstí při odbočování vlevo do Rumunské ulice nezvládl řízení vozidla a vyjel vpravo mimo komunikaci. Při přejíždění zvýšeného obrubníku došlo k poškození spodní části vozidla. Následkem toho na místě došlo k úniku motorového oleje na chodník. Svědkem celé situace byla hlídka městské policie, která na místo přivolala policisty státní. "Provedenou dechovou zkouškou policisté u muže změřili hodnotu 1,39 ‰ alkoholu v dechu. Řidič nejistou chůzí a alkoholovým zápachem jevil známky požití alkoholu. K jeho požití před jízdou se doznal a uvedl, že během večerních hodin téhož dne vypil čtyři dvanáctistupňová piva. Dále uvedl, že vozidlo si vypůjčil bez vědomí jeho majitele. Dalším šetřením policisté zjistili, že muž není držitelem řidičského oprávnění," uvedl k první nehodě policejní mluvčí František Kořínek. Ke zranění osob při havárii nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na pět tisíc korun. Příčiny, okolnosti i míra zavinění havárie jsou předmětem dalšího policejního vyšetřování. Pro své jednání spočívající v řízení vozidla pod vlivem alkoholu je řidič podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitý trest a zákaz činnosti.

K druhé nehodě, havárii osobní škodovky, došlo včera krátce před půlnocí na komunikaci z obce Čehovice do obce Bedihošť. "Pětatřicetiletý řidič asi 300 metrů za obcí Čelčice na rovném úseku komunikace z dosud přesně nezjištěných příčin nezvládl řízení vozidla a vyjel vpravo mimo komunikaci. Vozidlo se při havárii převrátilo přes střechu a zastavilo na kraji přilehlého pole. "Řidič vozidla byl se zraněním převezen do prostějovské nemocnice, kde u něho policisté provedli dechovou zkoušku s výsledkem 1,48 ‰ alkoholu v dechu. Řidič se k užití alkoholu před jízdou doznal a uvedl, že bezprostředně před jízdou vypil 0,4 litru likéru Jägermeister", uvedl k druhé nehodě mluvčí. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 300 500 korun. Příčiny, okolnosti i míra zavinění havárie jsou předmětem dalšího policejního vyšetřování. Pro své jednání spočívající v řízení vozidla pod vlivem alkoholu je řidič podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitý trest a zákaz činnosti. (red)

 

Komentáře

300 500 korun ??

Poslat nový komentář