Před Žešovem na dálnici hromadná nehoda! Odlétal vrtulník!

Před Žešovem na dálnici hromadná nehoda! Odlétal vrtulník!
Foto Radomil Holík
Další fotky: 
Před Žešovem na dálnici hromadná nehoda! Odlétal vrtulník!

Do redakčního e-mailu přišly fotografie z hromadné nehody na D46 v zatáčce před Žešovem, a to na 20.8-23.1 km na trase Vyškov- Olomouc.

Z nich je zřejmé, že na místo byl přivolán i vrtulník záchranné služby. Hasiči vydali následující tiskovou zprávu:

"V úterý 10. července 2018 byla v 17:39 hodin oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje hromadná nehoda na D46 na 20. km ve směru z Vyškova na Olomouc. Na místo nehody vyjeli profesionální hasiči z Prostějova a z Vyškova (HZS Jihomoravského kraje) a dobrovolní hasiči z Brodku u Prostějova a Prostějova - Vrahovic. Hasiči po příjezdu zjistili, že při nehodě se střetla cisterna převážející obilí, linkový autobus, dodávka a kamion. Cisterna s obilím ležela na boku, autobus blokoval oba jízdní pruhy. Při nehodě se zranili dva lidé, na místě zasahoval i vrtulník letecké záchranné služby. Hasiči zajistili havarovaná vozidla proti vzniku požáru, průzkumem prohledávali odstavená vozidla a hledali další případné zraněné, asistovali zdravotnické záchranné službě při ošetření a transportu zraněných osob a spolupracovali s Policií ČR při šetření nehody. Hasiči dále poskytli lidem uvězněným v osobních vozidlech v koloně pitnou vodu.

Jednotky jsou stále na místě (stav k 19:30 hodině), dálnice je v místě nehody uzavřena, policie odklání dopravu na sjezdu na Vranovice - Kelčice na 16. km. Na místo dorazily odtahové služby, které budou vozidla vyprošťovat a Správa a údržba silnic Olomouckého kraje, která bude řešit poškozená svodidla a olejový film na povrchu komunikace", uvedla na webu HZS Olomouckého kraje jeho mluvčí Vladimíra Hacsiková. (red)

Poslat nový komentář