Osm dopravních nehod na dálnici D46 u Prostějova! Během odpoledne

Osm dopravních nehod na dálnici D46 u Prostějova! Během odpoledne
Foto PČR
Další fotky: 
Osm dopravních nehod na dálnici D46 u Prostějova! Během odpoledne

V úterý v 17:30 hodin došlo na 20. kilometru dálnice D46 ve směru na Olomouc k havárii cisterny převážející zrní. Cisterna se z dosud nezjištěných příčin převrátila na levý bok a zastavila v pravém jízdním pruhu, částečně mimo komunikaci.

Bezprostředně poté došlo k další dopravní nehodě nákladního automobilu s návěsem, linkového autobusu s asi pěti cestujícími a dodávky jen několik desítek metrů od převrácené cisterny. Dle dosavadního šetření měl řidič s nákladním automobilem zezadu narazit do autobusu a dodávky. Po nárazu autobus zastavil přes oba jízdní pruhy a zablokoval tak provoz na dálnici ve směru na Olomouc. Kamion vyjel vpravo mimo komunikaci do příkopu, kde zastavil. Dodávka zastavila u pravé krajnice.

V důsledku této nehody se začala tvořit kolona, ve které poté došlo k šesti dalším dopravním nehodám osobních automobilů.

"Při dopravních nehodách byly lehce zraněny dvě osoby. Třiadvacetiletý řidič cisterny byl k ošetření letecky transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci. Dvacetiletá žena cestující v autobusu byla k ošetření převezena do prostějovské nemocnice. Zranění dalších osob nebylo zjištěno," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Výše způsobené hmotné škody nebyla dosud vyčíslena, ale zjevně se bude pohybovat v řádu milionů korun. Alkohol u řidičů všech havarovaných vozidel policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami.

Tři nehody si řidiči řeší sami formou tzv. euroformuláře. Jednu dopravní nehodu (z důvodu nedodržení bezpečného rozestupu ve tvořící se koloně) policisté vyřešili uložením pokuty na místě. Příčiny, okolnosti a míra zavinění ostatních jsou předmětem dalšího policejního šetření.

Bezprostředně po zablokování dálnice se za nehodami utvořila několikakilometrová kolona vozidel. Ta byla postupně z místa pouštěna do 20:00 hodin. Z důvodu vyprošťovacích prací nákladních automobilů byly uzavřeny oba pruhy dálnice ve směru na Olomouc. (red)

 

Poslat nový komentář