Při střetu kamionu s osobním vozem zemřel člověk

Při střetu kamionu s osobním vozem zemřel člověk
ilustrační foto ZZS

Dnes po páté hodině ráno došlo na silnici I/55 mezi Přerovem a Říkovicemi v úrovni obce Horní Moštěnice k tragické nehodě osobního auta a kamionu. Při nehodě zemřel dvaačtyřicetiletý řidič osobního auta. 

"Dle prvotních zjištění jel dvaačtyřicetiletý řidič, cizí státní příslušník, s osobním vozidlem VW. Po sjetí z dálnice pokračoval směrem na Přerov a na přímém úseku komunikace obchvatu obce Horní Moštěnice, přejel z dosud nezjištěných příčin do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucí nákladní soupravou značky MAN s přívěsem. I přes veškerou snahu záchranářů se nepodařilo obnovit životní funkce řidiče osobního vozidla, který na místě zraněním podlehl. Řidič nákladního vozidla byl se zraněními převezen do nemocnice v Kroměříži," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Možné požití alkoholu před jízdou bylo u něho vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. Škoda byla předběžně stanovena na 900 000 Kč. Nehoda, její příčina a okolnosti jsou nadále v šetření policistů.

Přibližně v 8:00 hodin byla komunikace plně zprůjezdněna v obou směrech, přibližně kolem 9:00 hodiny by se měl vyprošťovat kamion, který zůstal po nehodě sjetý v příkopu a v té době bude provoz na místě řízen kyvadlově. (ber)

Poslat nový komentář